Pri prvej návšteve u nás pacient absolvuje vstupné akupunktúrne vyšetrenie, ktoré pozostáva s komplexnej diagnostickej analýzy. Analýza sa robí v rovine akupunktúrnej, psychologickej a spirituálnej, kde častokrát je potrebné hľadať prvotnú príčinu poruchy zdravia.

Prečo je dôležité prvé vstupné vyšetrenie? 

Ako vyplýva z poznatkov nielen akupunktúry, organizmus je fraktálna štruktúra, to znamená, že jednotlivé projekcie organizmu máme v každej jeho časti. Ak napríklad má pacient ťažkosti len v niektorej časti organizmu a to aj po úraze, operácii, alebo z iných dôvodov,  znamená to, že sú lokalizované v mieste projekcie celého organizmu a môžu byť dôsledkom inej poruchy, alebo môžu neskôr inú poruchu spôsobiť. Preto je dôležité komplexne analyzovať celý klinický obraz, čo nám umožňuje široké spektrum našich špeciálnych a originálnych techník vysoko nad rámec bežných akupunktúrnych postupov a tým sa líšime od bežných pracovísk akupunktúry, ktoré týmito technikami nedisponujú. Liečime pacienta a nie jeho diagnózu, alebo laboratórny nález, čo je základom holistického (celostného) prístupu k pacientovi, ktorý je pre nás určujúci.

Prvé vstupné vyšetrenie a vrátane ošetrenia trvá zhruba 2 hodiny. (čo je orientačný čas, vzhľadom na individuálny prístup), Na vyšetrenie a ošetrenie nie je potrebné prísť nalačno. Ak má pacient aktuálnu zdravotnú dokumentáciu  je pre celkové zhodnotenie stavu potrebné a veľmi žiadúce ju priniesť k nahliadnutiu, čo nám umožní komplexnejšie zhodnotiť aktuálny klinický obraz.

V rámci vstupného vyšetrenia štandardne vykonávame:

  •  EAG (elektroakugrafické) vyšetrenie (podľa potreby aj vo viacerých moduloch)
  • komplexné celotelové, aj lokálne TST vyšetrenia podľa potreby
  • vyšetrenie pulzu a jazyka
  • observácia a ďalšie individuálne potrebné vyšetrenia
  • dynamické meranie krvného tlaku ( často odhalí zmeny, ktoré sa pri bežnom meraní nemusia prejaviť)
  • analýza stravovacích návykov.

Ná základe zistených výsledkov a zhodnotenia stavu, rozhodne lekár o ďalšom vyšetrovacom a terapeutickom postupe. Na záver diagnostického procesu interpretujeme zistené výsledky, analyzujeme súčasné problémy s pohľadu všetkých aspektov (telesných, psychických a spirituálnych) a pri pohovore informujeme pacienta o výsledkoch a oboznámime ho s terapeutickým plánom.

U detí modifikujeme diagnostické postupy tak, aby boli primerané ich veku.